جمعه , خرداد ۱۶ ۱۳۹۹
خـدمـات لـولـه باز کنــی ایران چاه:
خانه / خدمات / طوقه چینی و لایروبی چاه

طوقه چینی و لایروبی چاه

طوقه چینی و کول گذاری چیست و برای چه اهدافی انجام می شود؟

طوقه چینی وکول گذاری از اهمیت خاصی برخوردار بوده و برای چاه بسیار لازم است  حتما از مصالح با کیفیت استفاده کنید. معمولا دانه ی چاه را حدودا یک متری با آجر کار میکنند که به آن طوقه چینی گفته می شود و دهانه آن را با کول می پوشانند. این کار معمولا در چاههایی که داخل راهرو هستند به شدت توصیه میشود چون طوقه چینی و کول گذاری از سقوط افراد به درون چاه جلوگیری می کند، شرکت تخلیه چاه و لوله بازکنی ایران چاه با سالها تجربه در تمامی شبانه روز حاضر به انجام خدمات رسانی به تمام همشهریان عزیز می باشد.

طوقه چینی وکول گذاری
طوقه چینی وکول گذاری

ابزارها و مصالحی که در طوقه چینی و کول گذاری به کار میرود عبارتند از: کمچه، کلنگ،ماله، بیل، استامبولی، متر، فرغون، آجر، سیمان، کول و…. ….

معمولا در طوقه چینی چاههای آب طوقه هارا موازات چاه میچینند چون به لایروبی نیاز دارد ولی برای چاه فاضلاب فقط دهانه کافیست.ارتفاع طوقه هم به شرایط چاه و نوع خاک چاه بستگی دارد.

در صورت سفت بودن زمین دومتر ولی در صورت شل بودن خاک سه الی چهار متر از دهانه چاه را طوقه چینی میکنند و دهانه را با کول می پوشانند.

شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه ایران چاه با داشتن کادری مجرب و تجهیزات مناسب با سالها تجربه در تمام شبانه روز در زمینه طوقه چینی و کول گذاری، لایروبی چاه آماده خدمت رسانی به شهروندان تهرانی و قم می باشد.طوقه چینی و کول گذاری

لایروبی چاه برای چه هدفی انجام می شود؟

معمولا چاه بعد از سالها استفاده میزان نفوذپزیری خود را از دست میدهد به خاطر اینکه مواد زائد به دیواره ی چاه میچسبند و باعث عدم نفوذ آب به دیواره می شوند به همین دلیل باعث پرشدن سریع چاه میشوند، در این حین لایروبی انجام می شود و باعث میشود که آب براحتی نفوذ کند. لایروبی چاه بسیار خطرناک بوده و نیازمند افراد متخصص و با تجربه (شرکت تخلیه چاه و لوله بازکنی ایران چاه) می باشد چون خطر ریزش چاه وجود دارد.

لایروبی چاه
لایروبی چاه

مراحل لایروبی چاه چیست؟

قبل از لایروبی چاه فاضلاب باید نسبت به تخلیه چاه اقدام کرد. بعد از تخلیه چاه،  متخصصین لایروبی چاه وارد چاه شده و لایه های ته نشین شده و رسوب را از کف چاه و دیواره ها مس ترشند.، بعد از لایروبی چاه، لجن ها و مواد اضافی رو از درون چاه خارج میکنن چاه دوباره آماده بازدهی میشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.