دوشنبه , مهر ۱ ۱۳۹۸
خـدمـات لـولـه باز کنــی ایران چاه:
خانه / خدمات / تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه تهران

(سیستم فاضلاب امروزه جایگزین خوبی برای چاه شده است واین در حالی است که در بعضی از مناطق هنوزباسیستم چاه وگرفتگی چاه دست و پنجه نرم کرده ومورد استفاده قرار می گیرد که امروزه بادستگاه های مکانیزه ازجمله پمپ هایی که لجن کش هستند می توان حفرچاه ویاتعمیر چاه های قدیمی ولایروبی و کارشناسی های مربوط به آن رادقیق تر انجام داد.
راه های تشخیص پرشدن چاه را می توان به موارد زیر اشاره کرد:اول اینکه بوی نامطبوع که از چاه دستشویی وسیفون دی دستشویی به مشام میرسد.همچنین برای اینکه چاه راتهویه وتغمیر فاضلاب کنند وگازهایی که در داخل چاه است را بیرون بیاورند به بلندترین نقطه ی که ساختمان هس تهواکش نصب میکنند.

 


این درحالی است که مادرچاهی که درحیاط قرار دارد روی موزاییک آن خیس وعلامت ان است.(پرشدن چاه)

عوامل مختلفی موجب پرشدن چاه میشود که یکی ازکارهای مهم درساختمان ها ومنازل این است که پس از چندین ماه یاسال چاه پرمیشود وبایستی حتما تخلیه شود.
تخلیه چاه ولایروبی از کارهای لازم درساختمان میباشد که گاها پس ازچندسال این عمل باید صورت بگیرد.)
ازدلایل مهم پرشدن وگرفته شدن چاه فاضلاب و تخلیه چاه وجود مواد جامدی است که از طریق لوله فاضلاب وارد چاه ها و فاضلاب ها میشوند..
بعضا دیده شده که پیداشدن ضایعات در لوله ها ،موادی مثل پرز مو , چربی مواد غذایی , افتادن مواد پلاستیکی موجب شده بستری بوجود بیاید که آب نمی تواند از آن رد شود و سرتا سر لوله فاضلاب را میپوشاندو در آخر باعث میشود که جلوگیری کند از ورود آب، و آبی به چاه نفوذ نکند.
همین مورد میتواند موجب ان شود که آب زود سر ریز شود به چاه و همان گونه که مطلع هستید هزینه تخلیه چاه بسیار هزینه ی بالایی خواهد بود.

برای بررسی و برطرف کردن مشکلاتی که در بالا ذکرکردیم باید اقداماتی صورت بگیرد جهت رفع این مسئله،از جمله
لایروبی مواد از چاه ,
لجنکشی
و کف تراشی
را انجام دهیم تا چاه فاضلاب مثل روز اول خود بشود.

لایروبی کردن چاه و سپتیک به طور معمول توسط افراد متبحر و مجرب انجام میشود.
به این صورت که بعدازاینکه چاه تخلیه شد افراد به داخل آن میروند و لجن ها و مواد اضافی را به بیرون از چاه و ازآن دور میکنند
.هزینه لایروبی چاه بستگی داشته به حجم لجن و مواد زایدی است که از کف چاه تراشیده می شود.
از دلایل بزرگ بعدی پرشدن ظرفیت چاه فاضلاب در زمین هایی است که ماسه ای نیستند. زوال آب و مکش آب در خاک است که به دلیل کم بودن دیوار چاه فاضلاب و نداشتن انباری مادر چاه همیشه در زمانی مشخص پر میشود.

بامسئله ی زمین های شنی به عرضتان برسانیم که در این مدل زمین ها ممکن است چاه آب فاضلاب پرشود و نسبت به زمین های خاکی گنجایش زمینهای شنی ماسه ای بسیار کمتر است.
دلیل دیگری ازاینکه چاه پر میشود ویا سرریز میشود این است که چاه در این گونه زمین ها نیز قوام و ضماری است که از فضولات کف صابون و چربی ها بر روی دیوار چاه فاضلاب نشست میکنند و نتیجه آن عدم مکش آب است.

مورد دیگری که میتوان دکر کرد و باعث آزار و اذیت ساکنین ۱خانه می شود بوی نامطبوع و بد چاه فاضلاب است که آن هم علت خاص خود را دارد برای بوجود آمدن که در ادامه به آنها اشاره می شود.

بوی بدی که از درون ۱ چاه و یا دستشویی و حمام و ظرفشویی برخواسته میشود از آن دست مواردی است که ساکنین منزل را آزار میدهد.

.

در اکثر مواقع انسان نمیداند که از دست این بوهای ناخوشایند چگونه رهایی پیداکند.
دلیل عمده ی اینکه بوهای ناخوشآیندی از فاضلاب برمشام میرسد این است که وقتی فاضلابی وارد چاه میشود بعد از مدت زمانی ریز ارگانیسم های بی هوازی موجود در چاه شروع به تجزیه آن میکنند و در نتیجه گاز سپتیک که همان گاز های آمونیاک , متان , هیدروژن سولفوره تولید میشود.این گاز ها که خیلی به ندرت از چاه بیرون می آیند باعث به وجود آمدن هوای نامطبوع میشوند و در فضا پخش میشوند.
یکی از راه های رفع نم ورطوبت وبوی بد دستشویی نامطبوع استفاده از شترگلو یا همان سیفون است که بعضی افراد به اشتباه به فلاش تانک دستشویی سیفون میگویند.
سیفون لوله ای خمیده میباشد که در زیر سنگ توالت جاسازی میشود و همیشه پر از آب است.و بدین صورت از ورود بوی نامطبوع به فضا جلوگیری میکند که به هنگام بالا آمدن این گاز ها آن ها را در داخل خود حل میکند.اگر سیفون وجود نداشته باشد و این گاز ها به محیط راه پیدا کنند یقینا تحمل هوای محیط غیر ممکن خواهد بود.
پیشنهاد شرکت ایران چاه به شما این است که در طول روز برای اینکا رهایی پیداکنید از بوی نامطبوع محیط دستشویی چندین بار فلاش تانک را کشیده و اجازه دهید که آب درون سیفون تازه شود تا راحت تر و بهتر بتواند این گاز ها را در خود حل کند

درباره ی iranchah

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.