دوشنبه , مهر ۱ ۱۳۹۸
خـدمـات لـولـه باز کنــی ایران چاه:
خانه / خدمات / لوله بازکنی قم

لوله بازکنی قم

روش های خانگی در رفع گرفتگی های سطحی لوله بهترین انتخاب است. این مواد عاری از هرگونه خورندگی و فرسودگی برای لوله می باشند و در نتیجه بهترین اثر را برجای خواهند گذاشت. مزیت به کار بردن مواد خانگی جلوگیری از آسیب رسیدن به لوله ها می باشد و همچنین از ورود مواد شیمیایی به محیط زیست جلوگیری به عمل می آورد.

ساخت این محلول های خانگی بسیار ساده بوده و تنها کافیست به کابینت های آشپزخانه مراجعه کنید و با ترکیب چند ماده ساده یک رفع کننده و محلول قوی و بی ضرر تهیه کنید.

موادی که در ساختن این محلول با شما کمک می کنند:

جوش شیرین

سرکه

یک کتری آب جوش

دستمال پارچه ای

  تمام اینها چیز هایی است که شما نیاز دارید. این محلول نه تنها خطرناک نیست بلکه بسیار هم موثر است و با خیالی راحت می توانید از آن استفاده کنید و دیگر نگران گرفتگی لوله ها نباشید.

روش کار به این صورت است:

نصف جوش شیرین را در سینک خالی کنید. با یاد داشته باشید که جوش شیرین خشک باشد و آن را با آب مخلوط نکنید و جوش شیرین را به طور مستقیم درون لوله خالی کنید. حال یک فنجان سرکه را درون لوله خالی کنید و بلافاصله با یک دستمال پارچه ای مسیر لوله را سد کنید تا چیزی از آن خارج نشود. زیرا ترکیب سرکه و جوش شیرین کفی تولید می کند که این کف اثر تمیز کنندگی خواهد داشت. پس از گذشت ۳۰ دقیقه از نگه داشتن محلول درون لوله ها پارچه را بردارید و کتری آب جوش را بر روی لوله بریزید.

حالا کار لوله بازکنی تمام شد و به راحتی این کار را انجام دادید.

در برخی مواقع لازم است تا یک یا دوبار دیگر این کار را انجام دهید.

نیاز به ذکر دوباره است که روش های فوق در گرفتگی های سطحی لوله جوابگو خواهد بود و در گرفتگی های شدید تنها راه حل مناسب سپردن کار به افرادی است که تخصص آنها لوله بازکنی  است.

روش کار شرکت های لوله باز کنی:

مکن است برای شما هم پیش آمده باشد که لوله فاضلاب ساختمانتان دچار گرفتگی شده باشد و مجبور باشید گرفتگی آن را رفع کنید. اما چگونه گرفتگی لوله فاضلاب را رفع می‌کنید؟ با چه ابزاری می‌خواهید لوله فاضلاب را رفع گرفتگی کنید؟ برای این کار می‌توان از مایع لوله بازکنی، اسید لوله بازکنی، پودر لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی، لوله بازکن خانگی، لوله بازکن شیمیایی، لوله بازکن اسیدی و دستگاه لوله بازکنی استفاده کرد.

هر یک از این مواد برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب کاربرد دارند اما اگر گرفتگی شدید باشد این مواد کارساز نخواهند بود. مواد و اسیدهای لوله بازکنی برای رفع گرفتگی‌های ضعیف مناسب است. گرفتگی‌هایی که علت آنها مواد زائد، مواد خوراکی، مو، چربی و آشغال باشد. اما اگر علت گرفتگی خاک یا رسوبات فاضلاب باشد که با گذشت زمان بسیار سخت شده‌اند دیگر با این اسیدها نمی‌توان اقدام به رفع گرفتگی لوله کرد. در این حالت باید از لوله بازکن‌های سخت استفاده کرد. لوله بازکن سخت یعنی ابزارهای لوله بازکنی که گرفتگی‌های سخت لوله فاضلاب را باز می‌کنند.

دستگاه لوله بازکنی

قبل از آنکه دستگاه لوله بازکنی ساخته شود شرکتهای لوله بازکنی و دیگر افراد برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر لوله بازکنی به همراه دریل استفاده می‌کردند. یعنی فنر لوله بازکنی را به سر دریل بسته و اقدام به باز کردن گرفتگی لوله می‌نمودند. مشکل این کار در این بود که سرعت دریل زیاد بود و فنر نیز حفاظی نداشت. با حرکت سریع دریل فنر به سرعت دوران می‌کرد و به اطراف برخود می‌کرد. اما با ساخت دستگاه لوله بازکنی این مشکل حل شد. دستگاه لوله بازکنی به راحتی و بدون خطر گرفتگی لوله فاضلاب را باز می‌کند.

فواید دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی ابزاری مناسب برای باز کردن گرفتگی‌های سخت لوله فاضلاب است. دستگاه لوله بازکنی با ساختان مناسب خود کار لوله بازکنی را بسیار آسان کرده است. دستگاه لوله بازکنی به صورت کلی از موتور و فنر تشکیل شده است. موتور نیروی محرکه لوله بازکنی را تامین می‌کند و فنر نیروی بازکننده لوله بازکنی را بر گرفتگی‌ها وارد می‌کند. علت استفاده از فنر در دستگاه لوله بازکنی، انعتاف‌پذیر بودن آن است. دستگاه لوله بازکنی فواید بسیاری دارد که برخی از آنها به عبارت زیر است

  • کوچک و قابل حمل
  • استفاده از برق شهری
  • باز کننده گرفتگی‌های سخت
  • سرفنرهای مختلف
  • فنر بلند برای لوله‌های طولانی
  • محفظه جمع‌کننده فنر
  • سرعت عمل در باز کردن گرفتگی
  • مناسب برای شرکتهای لوله بازکنی

روش کار دستگاه لوله بازکنی

برای شروع لوله بازکنی با دستگاه لوله بازکنی ابتدا باید دستگاه لوله بازکنی را به برق متصل کرد. سپس سرفنر مورد نظر را به سر فنر دستگاه لوله بازکنی وصل می‌کنیم و بعد فنر دستگاه لوله بازکنی را به آرامی از محفظه مخصوص فنر که روی دستگاه لوله بازکنی قرار گرفته است خارج کرده و وارد لوله فاضلابی که دچار گرفتگی شده است می‌کنیم. آنقدر فنر دستگاه لوله بازکنی را داخل لوله فاضلاب وارد می‌کنیم که سر فنر دستگاه لوله بازکنی به محل گرفتگی لوله فاضلاب برسد. سپس کلید «روشن» دستگاه لوله بازکنی را فشار می‌دهید تا موتور دستگاه لوله بازکنی شروع به حرکت کند. حالا فنر دستگاه لوله بازکنی گرفتگی‌های درون لوله را باز می‌کند.

تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که با دقت و آرامش فنر دستگاه لوله بازکنی را به داخل لوله فاضلاب فشار دهید. علت این کار این است که فنر بیشتر وارد لوله فاضلاب شود و تمام گرفتگی آن را از بین ببرد. همچنین می‌توان از کلید چپ‌گرد و راست‌گرد جهت تاثیر بیشتر دستگاه لوله بازکنی استفاده کرد. بعد از باز شدن لوله توسط دستگاه لوله بازکنی باید فنر دستگاه را از داخل لوله خارج کرد و در محل مخصوص روی دستگاه لوله بازکنی جمع کرد. پس خارج شدن فنر از لوله فاضلاب باید مقداری آب داخل لوله ریخته شود تا مواد زائد داخل لوله به داخل چاه هدایت شوند و دوباره باعث ایجاد گرفتگی نشوند.

درباره ی iranchah

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.